Blog > Komentarze do wpisu

Brzydgoszcz i murale (cz.1)

Wszyscy psioczą na tę Bydgoszcz, a już Torunianie z zasady i kiepskiej tradycji. Nie jest naprawdę tak źle, a nawet widzę wiele plusów, tylko trzeba patrzeć na to co się dzieje z uśmiechem na starcie. Marudzenie jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. 

Miasto te, to nie Łódź, to nie Gdańsk, w których znajdują się największe skupiska murali na metr kwadratowy.
Ale, ale, w Bydgoszczy sami CHAZME i SEPE popełnili mural na ulicy Obrońców Bydgoszczy 11, który powstał podczas Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE 2013, organizowanych przez MCK.  Mural jest świetny z resztą sam zobacz: Fot Asiek Ptasiek

Miejsce na ten mural jest fenomenalne, wyłania się z zaskoczenia na bocznej uliczce przy której trwają remonty, za widocznym murkiem, nad chaszczami dzikiej miejskiej przyrody. 
Dowiedziałem się, że w Bdg znajduje się więcej murali mianowicie przy ulicy 3 Maja (niedaleko Miejskiej Galerii Sztuki BWA), oraz na ulicy ks. Skargi. Postaram się w miarę możliwości je wszystkie odnaleźć i pokazać,  a może ktoś dzięki temu na Bydzię - mówiąc pieszczotliwie - spojrzy czulszym okiem.

Tym czasem!  

p.s. myślę, że przyda się też taki post - propedeutyczny do streetartu w ogóle. A nuż, jakiś gimbus skorzysta. Takoż i taki wpis się wkrótce pojawi.  

niedziela, 08 września 2013, luk.ziolkowski

Polecane wpisy